| Lead time | Usually in Stock |
|---|
| Main Input Voltage | 200 V 208 V 230 V |
|---|---|
| Main Output Voltage | 230 V |
| number of rack unit | 2U |
| cable length | 8.53 m |
| number of cables | 1 |
| provided equipment | Installation guide Rack mounting brackets |
| colour | Black |
|---|---|
| height | 8.9 cm |
| width | 43.7 cm |
| depth | 8.9 cm |
| net weight | 4.09 kg |
| mounting location | Front Rear |
| mounting preference | Lower |
| mounting mode | Rack-mounted |
| input current limits | 32 A |
|---|---|
| Load capacity | 7360 VA |
| network frequency | 50/60 Hz |
| number of input connectors | 1 hard wire 3-wire |
| number of power socket outlets | 4 IEC 60320 C19 |
|---|
| product certifications | CE GOST VDE |
|---|
| ambient air temperature for operation | 0…45 °C |
|---|---|
| relative humidity | 0…95 % |
| operating altitude | 0…10000 ft |
| ambient air temperature for storage | -25…65 °C |
| storage Relative Humidity | 0…95 % |
| storage altitude | 0.00…15240.00 m |
| Package 1 Weight | 5 kg |
|---|---|
| Package 1 Height | 15.2 cm |
| Package 1 width | 52.1 cm |
| Package 1 Length | 52.1 cm |
| Warranty | 2 years repair or replace |
|---|




