| Lead time | Usually in Stock |
|---|
| assembly style | Customer assembly |
|---|
| network frequency | 50 Hz |
|---|
| ambient air temperature for storage | -20…40 °C |
|---|
| height | 2270 mm |
|---|---|
| width | 800 mm |
| depth | 1200 mm |
| number of rack unit | 43U |
| net weight | 360 kg |
| maximum mounting depth | 75 cm |
| baying included | No |
| product certifications | EMC |
|---|
| Package 1 Weight | 706 kg |
|---|---|
| Package 1 Height | 2290 mm |
| Package 1 width | 1100 mm |
| Package 1 Length | 1400 mm |




