| Lead time | Usually in Stock |
|---|
| network frequency | 50 Hz |
|---|
| ambient air temperature for storage | -20…40 °C |
|---|
| height | 208 cm |
|---|---|
| width | 80 cm |
| depth | 120 cm |
| number of rack unit | 43U |
| net weight | 360 kg |
| mounting mode | Not rack-mountable |
| mounting preference | No preference |
| minimum mounting depth | 19.2 cm |
| maximum mounting depth | 75 cm |
| baying included | No |
| product certifications | IEC 60950 EMC |
|---|
| Package 1 Weight | 510 kg |
|---|---|
| Package 1 Height | 233 cm |
| Package 1 width | 110 cm |
| Package 1 Length | 140 cm |




