| Lead time | Usually in Stock |
|---|
| Main Input Voltage | 200 V 208 V |
|---|---|
| Main Output Voltage | 200 V 208 V |
| plug standard | NEMA L6-30P |
| number of rack unit | 1U |
| cable length | 3.66 m |
| provided equipment | Installation guide Safety guide |
| colour | Black |
|---|---|
| height | 4.4 cm |
| width | 43.8 cm |
| depth | 12.6 cm |
| net weight | 3.8 kg |
| mounting location | Front Rear |
| mounting preference | No preference |
| mounting mode | Not rack-mountable |
| USB compatible | No |
| [In] rated current | 24 A |
|---|---|
| Max line current | 30 A |
| input current limits | 30 A |
| Load capacity | 5000 VA |
| network frequency | 50/60 Hz |
| number of power socket outlets | 4 IEC 60320 C19 |
|---|
| product certifications | CUL listed UL listed |
|---|
| Package 1 Weight | 4.6 kg |
|---|---|
| Package 1 Height | 28.1 cm |
| Package 1 width | 47.3 cm |
| Package 1 Length | 18 cm |
| SCC14 | 10731304327810 |
| Number of Units in Package 3 | 31 |
| Warranty | 2 years repair or replace |
|---|




