| Lead time | Usually in Stock |
|---|
| Main Input Voltage | 230 V 240 V |
|---|---|
| Input Connection Type | IEC 60309 63 A 2P + PE |
| number of rack unit | 1U |
| cable length | 3.66 m |
| provided equipment | Installation guide Safety guide |
| colour | Black |
|---|---|
| height | 4.4 cm |
| width | 38.8 cm |
| depth | 12.6 cm |
| net weight | 5.4 kg |
| mounting location | Front |
| mounting preference | No preference |
| mounting mode | Not rack-mountable |
| permissible voltage | 200…240 V |
|---|---|
| Max line current | 48 A |
| input current limits | 48 A |
| Load capacity | 14500 VA |
| network frequency | 50/60 Hz |
| number of power socket outlets | 3 IEC 60320 C19 |
|---|
| product certifications | CE EAC IRAM VDE |
|---|
| Package 1 Weight | 8.3 kg |
|---|---|
| Package 1 Height | 39.5 cm |
| Package 1 width | 50 cm |
| Package 1 Length | 19.5 cm |
| Number of Units in Package 3 | 30 |
| Warranty | 2 years repair or replace |
|---|




