| Lead time | Usually in Stock |
|---|
| Main Input Voltage | 200 V 208 V 230 V |
|---|---|
| Main Output Voltage | 230 V |
| Input Connection Type | IEC 60309 32 A 2P + E |
| number of rack unit | 2U |
| cable length | 3.66 m |
| number of cables | 1 |
| provided equipment | Cord retention bracket(s) Installation guide Rack mounting brackets User manual |
| height | 8.8 cm |
|---|---|
| width | 44.4 cm |
| depth | 11.2 cm |
| net weight | 3.36 kg |
| mounting location | Front Rear |
| mounting preference | No preference |
| mounting mode | Rack-mounted |
| input current limits | 32 A |
|---|---|
| Load capacity | 7400 VA |
| network frequency | 50/60 Hz |
| number of power socket outlets | 12 IEC 60320 C13 4 IEC 60320 C19 |
|---|
| product certifications | C-Tick CE GOST IRAM MIC VDE VCCI |
|---|---|
| standards | FCC part 15 class A ICES-003 |
| ambient air temperature for operation | -5…45 °C |
|---|---|
| relative humidity | 5…95 % |
| operating altitude | 0…10000 ft |
| ambient air temperature for storage | -25…65 °C |
| storage Relative Humidity | 5…95 % |
| storage altitude | 0.00…15240.00 m |
| Package 1 Weight | 5.42 kg |
|---|---|
| Package 1 Height | 14 cm |
| Package 1 width | 50.8 cm |
| Package 1 Length | 36.8 cm |
| Warranty | 2 years repair or replace |
|---|




